Erikoisnäyttely 10.7.2010 Espoo

TUOMAREINA TOIMIVAT:

Branislav Rajić Slovenia (urokset, kasvattajaluokka, ROP, ROP-veteraani)
Chantal Mery Ranska (nartut, pennut, ROP-pentu, PEN-kasv. luokka, jälkeläisluokka)

TULOKSET:

ROP VSP

Rotunsa paras (ROP) Moonspot Don Huan ERI/1 PU1 SERT ROP

Vastakkaisen sukupuolen paras (VSP)
Tangetoppens Unbreakal News ERI/1 PN1 SERT VSP


PEN ROP VSP

ROP-pentu
Kingpoint Break Every Rule PEK1 KP PU1 ROP

VSP-pentu
Kingpoint Catwalk PEK1 KP PN1 VSP


Paras uros pentu 1
Kingpoint Break Every Rule PEK1 KP PU1 ROP pentu

Paras uros pentu 2
Sarkamaan Kinkkukiusaus PEK1 KP PU2 pentu


Paras narttu pentu 1
Kingpoint Catwalk PEK1 KP PN1 VSP pentu

Paras narttu pentu 2
Merenrannan Willi Hilla PEK1 KP PN 2 - pentu


Pennut 5-7 kk urokset

1. Sarkamaan Kinkkukiusaus PEK1 KP PU2 pentu
2. Sarkamaan Muu Maa Mustikka PEK2 KP

Pennut 7-9 kk urokset

1. Kingpoint Break Every Rule PEK1 KP PU1 ROP pentu
2. Kingpoint Been There Done That PEK2 KP
3. Kingpoint Cross Your Fingers PEK3 KP

Pennut 5-7 kk nartut

PPEN 1 4 N

1. Merenrannan Willi Hilla PEK1 KP PN 2 - pentu
2. Millimarin Ilusia Inke PEK2 KP
3. Xeriexs diesel Dream PEK3
4. Jasmine PEK4

Pennut 7-9 kk nartut

1. Kingpoint Catwalk PEK1 KP PN1 VSP pentu
2. Kingpoint Break The Bank PEK2 KP
3. Kingpoint Caucin A Commotion PEK3
4. Kingpont Brust the Bubble PEK4

Kasvattajaluokka Pennut

Kennel Kingpoint 1 KP ROP-pentukasvattaja
Kennel Sarkamaan 2


Junioriluokka, urokset

JUN 1 4 U

1. Bombastic Iskra Nadezhi ERI1
2. Raparperin Kasipätkä ERI2
3. Leonors Aramis ERI3
4. Xeriexs Wind anad Chance ERI4

Nuortenluokka, urokset

NUO 1 4 U

1. Xeriexs King Promise ERI/1, VASE
2. Xeriexs Sound of Rock ERI/2
3. Xeriexs Sound of Blues ERI/3
4. Vilways Rainbow Dude ERI/4

Avoinluokka, urokset

AVO U

1. Moonspot Don Huan ERI/1 PU1 SERT ROP
2. Jitterpug Black Bepop ERI/2 PU3 SERT
3. Nastanakin Gustu Adolfe ERI3
4. Sinimetsän Mooses Mahtava ERI/4

Valioluokka, urokset

1. Xeriexs Electric Manuss ERI/1, PU2
2. Vilways Quick Step Dandy ERI/2, PU4
3. Vilways Part Time Lover ERI/3
4. Xeriexs Legend of While ERI/4

Paras uros luokka

PU 1 5

1. Moonspot Don Huan ERI/1 PU1 SERT ROP
2. Xeriexs Electric Manuss ERI/1, PU2
3. Jitterpug Black Bepop ERI/2 PU3 SERT
4. Vilways Quick Step Dandy ERI/2, PU4

Junioriluokka, nartut

JUN 1 4 N

1. Oscularia's Heavenly Divine ERI/1 PN4
2. Joshaidas Dru Daniela ERI/2
3. Merenrannan Unique Miss Ilo ERI /3
4. Ida ERI/4

Nuortenluokka, nartut

1. Tangetoppens Unbreakal News ERI/1 PN1 SERT VSP
2. Sinimetsän Matleena ERI/2
3. Oscularia's is this Love ERI/3
4. Xeriexs Seventh Sound ERI4

Avoinluokka, nartut

1. Xeriexs King Pearl ERI/1 PN2 VASE
2. Kingpoint Affirmation ERI2
3. Raparperin Tättähäärä ERI3
4. Sinimetsän Kanerva ERI/4

Valioluokka, nartut

1. Vilways Nice Looking ERI/1 PN3
2. Xeriexs Love Like Wind ERI/2
3. Summersweet Powder Puff Girl ERI/3

Veteraaniluokka, nartut

1. Kastanjan Lavender Lori ERI1 ROP-VET
2. Camusos Litlle Polly Flinder ERI2

Paras narttu luokka

1. Tangetoppens Unbreakal News ERI/1 PN1 SERT VSP
2. Xeriexs King Pearl ERI/1 PN2 VASE
3. Vilways Nice Looking ERI/1 PN3
4. Oscularia's Heavenly Divine ERI/1 PN4

ROP-veteraani
Kastanjan Lavender Lori ERI1 ROP-VET

VSP Veteraani


Kasvattajaluokka

KASV 1
Kennel Xeriexs

1. Kennel Xeriexs KASV /1 KP Rop kasvattaja
2. Kennel Raparperin KASV/2 KP
3. Kennel Vilways KASV/3 KP
4. Kennel Oscularia's KASV/4 KP


Jälkeläisluokka

JALK1

1. Puggens Qung Qarl JÄK/1 KP
2. Xeriexs Erno Ensimmäine JÄK/2 KP