TUOMAREINA TOIMIVAT:
Hans Boelaars, Alankomaat (urokset, kasvattajaluokka, ROP, ROP-veteraani)
Lilian Hanniste, Viro (nartut, pennut, ROP-pentu, PEN-kasv. luokka, jälkeläisluokka)

TULOKSET:

Rop vsp

Rotunsa paras (ROP)
Vilway’s Part Time Lover

Vastakkaisen sukupuolen paras (VSP)
Summersweet Power Puff Girl


Pentu ROP VSP (1)

ROP-pentu
Tangetoppen’s Wanted Norwegian

VSP-pentu
Vilway’s She’s A Lady


Paras uros pentu 1
Tangetoppen’s Wanted Norwegian KP ROP-pentu

Paras uros pentu 2
Troppola Nicolas Cage KP


Paras narttu pentu 1
Vilway’s She’s A Lady KP VSP-pentu

Paras narttu pentu 2
Kingpoint Affirmation KP


Pennut 5-7 kk urokset

1. Troppola Nicolas Cage 1 KP PU2
2. Marabou Quick Trick 2 KP
3. Moby-Doo Giuseppe Don Donnoliini 3

Pennut 7-9 kk urokset

1. Tangetoppen’s Wanted Norwegian 1 KP PU1 ROP-pentu
2. Xeriex’s Sound of Rock 2 KP
3. Xeriex’s Sound of Blues 3 KP
4. Nastanakin Iigga 4 KP

Pennut 5-7 kk nartut

1. Vilway’s She’s A Lady 1 KP PN1 VSP-pentu
2. Oscularia’s Is This Love 2 KP
3. Xeriex’s King’s Pearl 3 KP
4. Marabou Quixotic Exotic 4

Pennut 7-9 kk nartut

1. Kingpoint Affirmation 1 KP PN2
2. Densbord Moment of Star 2 KP
3. Xeriex’s Soul Sister 3 KP
4. Xeriex’s Seventh Sound 4 KP

Kasvattajaluokka Pennut

7-9 KK

Kennel Xeriex’s 1 KP


Junioriluokka, urokset

1. Vilway’s Rainbow Dude ERI 1 PU 3 SERT
2. Xeriex’s Silent Lover ERI 2
3. Marabou Perry ERI 3
4. Finndanes Chosen One ERI 4

Nuortenluokka, urokset

1. Rosedale Bright Spark ERI 1 SERT
2. Puggens Qung Qarl ERI 2
3. Acterhalen Linde ERI 3
4. Xeriex’s Legend of While ERI 4

Avoinluokka,urokset

1. Vilway’s Make My Day ERI 1 VARASERT
2. Pontusponzo ERI 2
3. Allway's Jukebox ERI 3
4. Moonsport Don Huan ERI 4

Valioluokka, urokset

1. Vilway’s Part Time Lover ERI 1 PU 1 ROP
2. Xeriex’s Electric Manuss ERI 2 PU 2
3. Vilway’s Quick Step Dandy ERI 3 PU 4
4. Xeriex’s Magic Moment ERI 4

Veteraaniluokka, urokset

1. Omarsharifeyes ERI 1 VSP vet

Paras uros luokka

PU

1. Vilway’s Part Time Lover ERI 1 PU 1 ROP
2. Xeriex’s Electric Manuss ERI 2 PU 2
3. Vilway’s Rainbow Dude ERI 1 PU 3 SERT
4. Vilway’s Quick Step Dandy ERI 3 PU 4

Junioriluokka, nartut

1. Justina ERI 1 PN 3 SERT
2. Tangetoppen’s Unbreakabl’ News ERI 2 VARASERT
3. Raparperin Humpumpeli ERI 3
4. Muusa ERI 4

Nuortenluokka, nartut

1. Summersweet Power Puff Girl ERI 1 PN 1 SERT VSP
2. Xeriex’s Legend of Winona ERI 2
3. Isabis Flibbertigibbet EH 3

Avoinluokka, nartut

1. Kastanjan Iris ERI 1
2. Marabou Namby-Pamby ERI 2
3. Roseclan’s Amorous Azalea ERI 3
4. Deliway’s Ambrosia ERI 4

Valioluokka, nartut

1. Bombastic Ultra Violet ERI 1 PN 2
2. Vilway’s Queen Kathleen ERI 2 PN 4
3. Hanlait XL Chili Pepper ERI 3
4. Vilway’s Quadrille April ERI 4

Veteraaniluokka, nartut

1. Kastanjan Tulip Tattoo ERI 1 ROP vet
2. Kastanjan Lavender Lori ERI 2
3. Millimarin Peuhu-Pinja EH 3
4. Alaunt Carlin Hennessee EH 4

Paras narttu luokka

Pn

1. Summersweet Power Puff Girl ERI 1 PN 1 SERT VSP
2. Bombastic Ultra Violet ERI 1 PN 2
3. Justina ERI 1 PN 3 SERT
4. Vilway’s Queen Kathleen ERI 2 PN 4

Rop.vet vsp

ROP-veteraani
Kastanjan Tulip Tattoo

VSP Veteraani
Omarsharifeyes


Kasvattajaluokka

KASV1
Kennel Vilway's

1. Kennel Vilway’s 1 KP
2. Kennel Xeriex’s 2 KP
3. Kasvattaja Jouni Heikkilä 3
4. Kennel Raparperin 4


Jälkeläisluokka Urokset

1. Vilway’s Legend of Love 1 KP
2. Xeriex’s Erno Ensimmäine 2 KP
3. Vilway’s Part Time Lover 3 KP


Jälkeläisluokka Nartut

1. Viivi 1 KP


Näyttelytulokset julkaistaan kokonaisuudessaan MOPSI-lehdessä