6.9.2008 Kirkkonummella Övidsborgin nuorisoseurantalolla
Övidsborgintie 24, 02550 Evitskog (Kirkkonummi)


TUOMAREINA TOIMIVAT:

2008JavierSanchez   2008VictorVanRaamsdonk
Javier Sanchez , Espanja
urokset, pennut, ROP-pentu,
pentu kasvattajaluokka,jälkeläisluokka
  Victor van Raamsdonk, Alankomaat
nartut, kasvattajaluokka, ROP, ROP-veteraani


Näyttelyyn oli ilmoitettu:
 Pentuluokat; Urokset  14, Nartut 20
Kilpailuluokat; Urokset 50, Nartut 68

Valokuvat: Monna Rantanen, Jan Metsola ja Sari Pöyry
 

TULOKSET:

 2008rop ja vsp

Rotunsa paras (ROP)
VILWAY´S LORD EMIL JR

Vastakkaisen sukupuolen paras (VSP)
BOMBASTIC ULTRA VIOLET


 2008rop ja vsp pennut

ROP-pentu
JUSTINA

VSP-pentu
SYCAMORE´S MR. STRIPEY


2008 PUP

Paras uros pentu 1
SYCAMORE´S MR. STRIPEY KP, VSP

Paras uros pentu 2
PATE KP


2008 PNP

Paras narttu pentu 1
JUSTINA KP  ROP

Paras narttu pentu 2
TROPPOLA LA PETITE MARIE KP
 


Pennut 5-7 kk urokset

2008 U 5 7kkb

1. PATE KP, PARAS UROS PENTU 2
2. BRUTUS BRUNO KP
3. ROSECLAN´S DAZZLING TOPAZ KP
4. PILIPALIN BALSTERNAKKA KP

 

Pennut 7-9 kk urokset

2008 U 7 9kk

1. SYCAMORE´S MR. STRIPEY KP, PARAS UROS PENTU 1, VSP
2. MOLOSS SILVER SHADOW KP
3. ACTERHALEN LARIKS KP
4. NEPTUNUS KP
 

Pennut 5-7 kk nartut

2008 N P5-7kk

1. JUSTINA KP, PARAS NATTU PENTU 1, ROP
2. MÄNTYHARJUN JADEPRINSESSA KP
3. ROSECLAN´S DAZZLING JADE KP
4. TUULIVEI HILE KP

Pennut 7-9 kk nartut

2008 N 7 9kk 

1. TROPPOLA LA PETITE MARIE KP, PARAS NARTTU PENTU 2
2. ISABIS FLIBBERTIGIBBET KP
3. TROPPOLA LA BELLE JAVA KP
4. ACTERHALEN LELJE KP
 

Kasvattajaluokka Pennut

2008kasv PEN5 7kk 

5-7 KK

1. KASVATTAJA JOUNI HEIKKILÄ KP, PARAS PENTU KASVATTAJA 1
2. TUULIVEI KP

7-9 KK

1. ISABIS KP, PARAS PENTU KASVATTAJA 2


Junioriluokka, urokset

 2008 U JUN

1. JITTERPUG DANNY DONELLY JUN ERI, JUK 1, vara SERT
2. PUGGENS QUNG QARL JUN ERI, JUK 2
3. XERIEX´S LEGEND OF WHILE JUN ERI, JUK 3
4. ROSEDALE BRIGHT SPARK JUN ERI, JUK 4
 

Nuortenluokka, urokset

 2008 U NUO

1. XERIEX´S ELECTRIC MANUSS NUO ERI, NUK 1, SERT, PU 2
2. TROPPOLA HARE KRISHNA NUO ERI, NUK 2
3. NASTANAKIN FILPA NUO ERI, NUK 3
4. VILWAY´S QUICKSTEP DANDY NUO ERI, NUK 4
 

Avoinluokka, urokset

 2008 U AVO

1. MARABOU LAS VEGAS AVO ERI, AVK 1, PU 4, SERT
2. NOTTING HILL MASSIMILIANO AVO ERI, AVK 2
3. XERIEX´S MAGIC MOMENT AVO ERI, AVK 3
4. PONTUS PONZO AVO ERI, AVK 4
 

Valioluokka, urokset

 2008 U VAL

1. VILWAY´S LORD EMIL JR VAL ERI, VAK 1, PU 1 ROP
2. VILWAY´S PART TIME LOVER VAL ERI, VAK 2, PU 3
3. XERIEX´S ERNO ENSIMMÄINE VAL ERI
4. VILWAY´S LEGEND OF LOVE VAL ERI
 

Veteraaniluokka, urokset

2008 U VET 

1. KASTANJAN OSCULARIA-OSCAR VET ERI, VEK 1, VETERAANI VSP
2. NAURULAN PELLE VET ERI
3. OMARSHARIFEYES VET ERI
 

Paras uros luokka

 2008 PU

1. VILWAY´S LORD EMIL JR PU1, ROP
2. XERIEX´S ELECTRIC MANUSS PU2
3. VILWAY´S PART TIME LOVER PU3
4. MARABOU LAS VEGAS PU4
 

Junioriluokka, nartut

 2008 N JUN

1. ROSECLAN´S BALTIC COUNTESS JUN EH, JUK 1
2. ACTERHALEN KANELROOS JUN EH, JUK 2
3. HENNI JUN EH, JUK 3
4. ACTERHALEN KORENBLOEM JUN EH, JUK 4
 

Nuortenluokka, nartut

2008 N NUO 

1. VILWAY´S QUEEN KATHLEEN NUO ERI, NUK 1, PN3, SERT
2. HANLAIT XL CHILIPEPPER NUO ERI, NUK 2, PN4, SERT
3. TROPPOLA HALLE BERRY NUO ERI, NUK 3
4. VILWAY´S QUADRILLE APRIL NUO ERI, NUK 4
 

Avoinluokka, nartut

 2008 N AVO

1. ROSECLAN´S AMOROUS AZALEA AVO ERI, AVK 1, SERT
2. PUGGENS MADELEINE OF SWEDEN AVO ERI, AVK 2, vara SERT
3. KASTANJAN IRIS ERI
4. FELICITY ERI
 

Valioluokka, nartut

2008 N VAL 

1. BOMBASTIC ULTRA VIOLET VAL ERI, VAK 1,  PN 1, VSP
2. XERIEX´S LOVE LIKE WIND VAL ERI, VAK 2,  PN 2
3. TROPPOLA EXTRA ADORA VAL ERI, VAK 3
4. XERIEX´S LUCKY WHEEL  VAL ERI, VAK 4
 

Veteraaniluokka, nartut

2008 N VET 

1. KASTANJAN LAVENDER LORI VET ERI, VEK 1, VETERAANI ROP
2. ALAUNT CARLIN HENNESSEE VET ERI, VEK 2
3. MILLIMARIN PEUHU-PINJA VET ERI, VEK 3
4. MILLIMARIN OOKOO-OMARIINA VAL ERI, VEK 4
 

Paras narttu luokka

2008 PN 

1. BOMBASTIC ULTRA VIOLET  PN 1, VSP
2. XERIEX´S LOVE LIKE WIND PN 2
3. VILWAY´S QUEEN KATHLEEN PN 3, SERT
4.  HANLAIT XL CHILIPEPPER PN 4, SERT
 

 2008rop ja vsp veteraanit

ROP-veteraani
KASTANJAN LAVENDER LORI

VSP Veteraani
KASTANJAN OSCULARIA-OSCAR


Kasvattajaluokka

2008kasv 1
Kennel Vilway's

1. KENNEL VILWAY´S KP, KASV 1
Päivi Koivisto ja Risto Nieminen

2. KENNEL XERIEX´S KP, KASV 2
Leila Mytty

3. KENNEL TROPPOLA KP, KASV 3
Monika Kevin

4. KASVATTAJA Jouni Heikkilä KASV 4


Jälkeläisluokka Urokset

2008 U jalk1

1. XERIEX´S ERNO ENSIMMÄINE KP, JÄLK 1

2008 U jalk2

2. VILWAY´S LEGEND OF LOVE KP

2008 U jalk3

3. KAA-KAARIN KARL-GUSTAV KP

Jälkeläisluokka Nartut

2008 N jalk1

1. ALLWAY'S WHY WINONA KP, JÄLK 2